Профілактика алкоголізації і наркоманії у збереженні здоров’я молоді й забезпеченні якості її життя на майбутнє.

Розумна людина вчиться на чужих помилках,

дурна – на власних (народна мудрість).

26 листопада 2020 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбувся онлайн-семінар – нарада заступників з виховної роботи усіх структурних підрозділів університету на тему «Профілактика алкоголізації і наркоманії у збереженні здоров’я молоді й забезпеченні якості її життя на майбутнє».

План заняття передбачав обговорення із залученням провідних фахівців університету наступних питань:

1. Залежність: міфи та реалії.

Доповідає: Аравіцька Марія Генадіївна, кандидат мед. наук, доц. кафедри фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання і спорту.

1. Презентація відеоконтенту з проблеми виникнення наркотичної і алкогольної залежностей у молоді.

Доповідає: Аравіцька Марія Генадіївна, кандидат мед наук, доц. кафедри фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання і спорту

1. Методичні рекомендації з проблеми профілактики узалежнень у творчому доробку лабораторії – на допомогу заступникам з виховної роботи в організації взаємодії академнаставників зі студентами.

Доповідає: Юрченко З. В., керівник семінару, методист вищої категорії, канд. пс. наук, доц.

Марія Аравіцька, як провідний фахівець-медик факультету фізичного виховання і спорту у структурі нашого університету, аргументовано і переконливо роз’яснила такі вузлові питання теми:

А. Наркотична залежність:

– сутність поняття «залежність(нарко- і токсикоманія)»;

– характеристика ознак залежності та стадій процесу толерантності;

– основні види наркотичних речовин, які, на жаль, мають своїх споживачів на нелегальному ринку в Україні;

– руйнівний вплив на організм людини наркотичних речовин;

– нікотинова залежність: вплив на здоров’я і позитивні результати відмови від паління;

Б. Алкогольна інтоксикація:

– вплив алкоголю на організм людини;

– стадії алкоголізму;

– особливості пивного алкоголізму;

– жіночий алкоголізм;

– вплив на потомство;

– межі помірного вживання алкоголю.

Вербальне роз’яснення теми та методичних особливостей її презентації студентам для отримання максимально можливого виховуючого ефекту ілюструвалися продумано структурованим відеоконтентом, розробленим Марією Аравіцькою.

Зоя Юрченко звернула увагу слухачів на доцільність використання у превентивній діяльності з вихованцями напрацювань лабораторії, а саме:

• Тематика проведення в академічних групах профілактичних виховних годин протиалкогольної та проти наркотичної спрямованості волонтерами (2013);
  • Тематика просвітницько-профілактичних акцій з питань профілактики алкоголізації та наркотизації у шкільному та молодіжному середовищі (соціальний проект Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ спільно з ДВНЗ Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника /2013-2014 рр./(2013);
  • Тематика просвітницьких акцій з питань профілактики алкоголізації та наркотизації молоді у студентських групах (2013);
  • Тематичний перелік комплексу відеоматеріалів з профілактики алкоголізації та наркотизації студентів (2014);
  • Поради психолога: «Інформаційний передоз: шкода і профілактика»;
  • Рекомендації з профілактики шкоди від користування комп’ютером (2018).

У завершальній частині заняття доповідачі відповіли на питання заступників з виховної роботи за обговорюваною темою.