Неформальні молодіжні рухи: як себе проявляють і які загрози створюють

15.04 та 16.04.2024 р. працівниками навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи спільно із представниками ГУНП в Івано-Франківській області проведені профілактично-просвітницькі акції для студентів факультету історії, політології і міжнародних відносин та Навчально-наукового Юридичного інституту.

Тема, яка обговорювалась зі студентами – «Молодіжні субкультури: ризики впливу».

Так, перед студентами виступив старший інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській обл., майор поліції Вадим Василецький. Працівники лабораторії – завідувачка НВЛ виховної та психолого-педагогічної роботи, доцент Лілія Романкова, керівник семінару кураторів, доцент Зоя Юрченко і провідний фахівець Сергій Петрошенко виступили з використанням контенту презентації, розробленим на базі лабораторії.

Інформація, яку отримали слухачі,  охоплювала такі вектори:

1. Загальна характеристика функцій лабораторії щодо забезпечення запитів студентів університету
  2. Роз’яснення цільового спрямування та завдань заходу
  3. Призначення інформаційного контенту за темою заходу
  4. Поняття “субкультура” та класифікація субкультур
  5. Романтико-ескапітські субкультури
  6. Гедоністично-розважальні субкультури
  7. Кримінальні субкультури
  8. Анархо-нігілістичні субкультури
  9. Молодіжні комп’ютерні субкультури
  10. Відповіді на запитання слухачів

Вадим Василецький докладно охарактеризував правопорушення, скоєні підлітками, молоддю на грунті залучення до асоціальних угрупувань «Редан», скінхедів, футбольних ультрас в Івано-Франківську, розповів про прикрі факти скоєння злочинів школярами та студентами.

Увагу студентів було звернено на спроби країни-агресора рф дестабілізувати громадянське суспільство в Україні, маніпулювати молоддю через її долучення до різноманітних рухів, неформальних організацій, підкреслено важливість використання критичного мислення аби не стати інструментом реалізації злочинних намірів.

Студенти переконались у можливостях поліції своєчасно виявляти зони ризику та нейтралізувати ініціаторів заворушень серед молоді.

У завершальній частині заходів доповідачі докладно відповіли на запитання від аудиторії, а саме:

• «Як зрозуміти наявність переростання субкультури в соціально-небезпечну силу?»;
  • «Яка індивідуальна робота можлива із підлітками груп ризику?»;
  • «Як сім’я у процесі виховання може запобігти долученню дітей до антисоціальних угрупувань?» тощо.

Обговорювана проблема викликала жвавий інтерес у майбутніх правників, істориків та політологів.

Заходами було охоплено 154 особи, в тому числі долучались заступник з виховної роботи Навчально-наукового Юридичного інституту та куратори вищезазначених навчальних структурних підрозділів.