Кіберзлочинність: особливості, типологія та засоби самозахисту

01 листопада 2018 року на базі відділу виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося заняття семінару кураторів 1-го курсу університету. Відкриваючи заняття, керівник семінару доц. Юрченко З.В. коротко охарактеризувала психологічні ризики взаємодії особистості з інтернет-ресурсами.

Доцент Ігор Козич, знаний в університеті фахівець у галузі кримінального права, спеціалізується у сфері дослідження феномену кіберзлочинності. Тому аналітичний огляд різновидів кіберзлочинності, наявних в Україні, підкріплений практичними порадами, конкретними прикладами, викликав жвавий інтерес присутніх кураторів. Зокрема, увага слухачів спрямовувалась доповідачем на шахрайські дії у сфері інтернет-торгівлі, користування платіжним картками, здійснення покупок у супермаркетах, телефонне шахрайство, оборудки із криптовалютою тощо.

Начальник штабу цивільного захисту Прикарпатського національного університету Микола Сакадел охарактеризував алгоритм дій працівників та студентів університету у надзвичайних ситуаціях, а саме: при виникненні пожежі, при виявленні ртуті, при захопленні заручників у ВНЗ, при вибусі, при виявленні підозрілого предмета на території університету, за умов можливих стихійних лих тощо.

Микола Сакадел презентував перед присутніми методичну пам’ятку «Алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій», якою на занятті були забезпечені для ознайомлення працівників та студентів представники усіх підрозділів університету.