Огляд нормативної бази з питань виконання військового обов’язку громадянами України

13 грудня 2023 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи із долученням студентів-магістрантів Навчально-наукового Юридичного інституту відбулося просвітницько-профілактичне семінарське заняття для студентів 2 курсу Навчально-наукового юридичного інституту.

Тема заняття – «Студент/ка як військовозобов’язаний/на громадянин/ка України: правові аспекти та нормативна база».

Функції модераторів заходу виконували:

1) завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Романкова Л.М.;

2) керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент Юрченко З.В.;

3) провідні фахівці Петрошенко С. І. та Ониськів І. Я.;

4) студент-магістрант Навчально-наукового Юридичного інституту  Федорович Олександр.

Змістовий контент заходу передбачав наступні тематичні блоки:

– захист Батьківщині – священний обов’язок громадян за Конституцією України;

– огляд нормативної бази з регулювання виконання військового обов’язку громадянами України;

– підстави для відстрочки від призову;

– види відстрочок;

– кафедра військової підготовки як база навчання офіцерського складу;

– виїзд за кордон та навчання за кордоном для військовозобов’язаних;

– запровадження в Україні кампанії рекрутингу.

Виклад теми ілюструвався і розширювався оновленим працівниками лабораторії контентом презентацій.

Тема заняття забезпечувала запити студентів, актуалізовані умовами воєнного стану, та викликала особливий інтерес слухачів, зокрема, модератори відповіли на низку питань від аудиторії. За бліц-опитуванням другокурсників захід отримав позитивну оцінку.

У семінарі взяли участь 26 студентів.