Етико-правові засади успішної адаптації першокурсників у ЗВО

24 жовтня 2023 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося онлайн-заняття просвітницько-інформаційного семінару для студентів 1-го курсу факультету природничих наук.

Функції модераторів заняття виконували завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доц. Лілія Романкова, методист вищої категорії, доц. Зоя Юрченко, провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Сергій Петрошенко та провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Ірина Ониськів.

Учасники семінару мали можливість дізнатися про історію становлення та розвитку нашого університету, який віддавна посідає місце лідера серед закладів вищої освіти Прикарпаття та України. Також з цікавістю було сприйнято інформацію про професорсько-викладацький склад кафедр, керівництво, традиції і досягнення факультету природничих наук. Студенти-першокурсники отримали для роздумів й врахування у віднедавна розпочатому студентському житті положення і норми корпоративної культури, як регулятора взаємин викладачів, керівництва, студентського активу і студентів, а також отримали інформацію про те, яку допомогу упродовж їхнього навчання в університеті можуть надавати їм працівники навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, а саме:

– проведення тематичних бесід, просвітницько-профілактичних та інформаційних семінарів зі студентами;

– проведення анонімних психологічних тестувань (індивідуальних, групових) на професійну спрямованість, визначення здібностей і обмежень; причин особистісних та групових конфліктів, причин невдоволення навчанням в університеті;

– отримання інформації про права та обов’язки студентів.

Студентів було попереджено про неприпустимість порушень вимог комендантського часу, запровадженого для громадян України в умовах воєнного стану.

Заняття супроводжувалося онлайн-презентацією.

Першокурсники висловили побажання й надалі брати участь у таких навчальних заняттях.

Фахівці лабораторії відповіли на питання студентів та отримали від них схвальну оцінку заходу. Загалом до заходу долучилися 49 студентів навчального підрозділу.