Радіаційна небезпека: ризики та алгоритм дій за умов воєнного стану

29 вересня  2022 р. на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося розширене онлайн-заняття семінару кураторів 1-3-х курсів, заступників з навчально-виховної роботи, аспірантів та магістрантів усіх навчальних структурних підрозділів університету на тему «Радіаційна небезпека: ризики та алгоритм дій за умов воєнного стану».

Функції модераторів виконували:

• Завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Романкова Л.М.
  • Керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент Юрченко З.В.
  • Провідні фахівці Петрошенко С. І. та Костюк А. М.

Проблематика, запропонована до уваги слухачів семінару передбачала наступні питання:

1. Характеристика наслідків ядерного вибуху та радіаційної аварії на АЕС та дії у разі її виникнення

Доповідає: тимчасово виконуючий обов’язки завідувача Івано-Франківських територіальних курсів з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Курилович В.П.

1. Застосування засобів індивідуального захисту у разі радіаційної небезпеки

Доповідає: майстер виробничого навчання територіальних курсів з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Галяс О.С.

1. Методично-інформаційний доробок з питань самозахисту за умов радіаційної загрози для студентів та кураторів

Доповідають: завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Романкова Л.М.керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент Юрченко З.В.

Володимир Курилович у своєму виступі висвітлив наступні вузлові елементи семінару:

• класифікація ядерних вибухів за потужністю;
  • уражаючі фактори ядерного вибуху;
  • заходи захисту від радіоактивного зараження;
  • що робити у разі радіаційної аварії?;
  • як діяти, якщо вам необхідно вийти з укриття;
  • як безпечно харчуватися, та пити воду;
  • йодопрофілактика.

Остап Галяс продемонстрував у відеоформаті практичні навички застосування засобів індивідуального захисту у разі радіаційної небезпеки.

Виступи доповідачів доповнювались переглядом відео-сюжетів.

Для поширення через сайт навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи https://vvppr.pnu.edu.ua/ (рубрики «На допомогу кураторам», «На допомогу студентам») представниками Івано-Франківських територіальних курсів з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності були запропоновані наступні методичні матеріали: «Ядерний вибух», «Радіаційна аварія». Працівниками лабораторії також складено добірку рекомендацій медиків «Йодна профілактика: як захистити організм у випадку радіаційного забруднення».

У заході, який отримав схвальну оцінку слухачів, взяли участь 38 представників навчальних структурних підрозділів.