Правовий захист громадян від ризиків, пов’язаних із торгівлею людьми

05 грудня 2019 року на базі відділу виховної та психолого-педагогічної роботи відбувся розширений навчально-методичний семінар (підсумковий у 1 півріччі 2019\20 н.р.) кураторів 1-3-х курсів, заступників директорів інститутів та деканів факультетів усіх структурних підрозділів університету.

Заняття семінару відкрила його керівник методист вищої категорії, доцент Зоя Юрченко з висвітлення питання «Підсумки функціонування навчально-методичного семінару кураторів 1-3 курсів у 1 півріччі 2019/20 н.р.». Доповідач нагадала присутнім, що, згідно тематичної програми, враховуючи запити слухачів та виклики сучасної дійсності, зі слухачами обговорювались упродовж півріччя такі проблеми:

– Можливості і перспективи просвітянських осередків у формуванні національної позиції студентської молоді (Волковецький С.В., Січка М.Я., «Просвіта ім. Т.Шевченка»);

– Стан імунізації: проблеми і завдання (Судак Х.М., лікар);

– Презентація плану виховної роботи університету на 2019/20 н.р. (доцент Романкова Л.М.);

– Огляд змін і доповнень нормативно-правової бази здійснення виховної та психолого-педагогічної діяльності у ВШ (доцент Романкова Л.М.);

– Протидія насильству в сім’ї: новели законодавства (Козич І.В., кандидат юридичних наук, доцент Навчально-наукового юридичного інституту);

– Аналітичний зріз за підсумками проведення планових психологічних досліджень у підрозділах університету (доцент Романкова Л.М.);

– Презентація пам’яток для кураторів «Правила профілактики кору», «Університет – територія без насильства» (доцент Юрченко З.В.);

– Розвиток системи пробації в Україні; Мета та зміст соціально-виховної роботи з правопорушниками (Бойда М.Д., «Центр пробації»);

– Особливості та стан проведення імунізації в Івано-Франківській області (Практика О.О., лікар-інфекціоніст);

– Про виконання заходів з питань поширення булінгу та насильства й їхнього попередження в освітньому просторі (доцент Романкова Л.М.);

– Презентація пам’ятки «Законодавство про булінг» (доцент Юрченко З.В.);

– Презентація пам’яток «Відділ виховної та психолого-педагогічної роботи – на допомогу студенту», «Відділ виховної та психолого-педагогічної роботи – на допомогу куратору, викладачу» (доцент Юрченко З.В.);

– Історичний розвиток трудового законодавства в Україні (професор Вівчаренко О.Я., Навчально-науковий юридичний інститут);

– Дотримання трудового законодавства громадянами України в сфері освіти (доцент Кохан Н.В., Навчально-науковий юридичний інститут);

– «Домашнє насильство як соціально-психологічне явище» (доцент Юрченко З.В.);

– Практика просвітницько-профілактичної роботи зі студентами як групою ризику у сфері торгівлі людьми (доцент Юрченко З.В.);

– Стан злочинності та засоби її попередження у сфері торгівлі людьми (Довган Ю.Р., ГУНП в Івано-Франківській області).

Зоя Юрченко відзначила, що «сьогоднішнє заняття є завершальним не лише у семестровому вимірі, але й у рамках місячника права, який традиційно тривав в університеті упродовж листопада і передбачав проведення бесід просвітницько-профілактичного характеру зі студентами, залучення старшокурсників навчально-наукового юридичного інституту до волонтерства у популяризації правових знань тощо».

Юрій Довган, як начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУПН в Івано-Франківській області, підполковник, продовжив розкриття теми семінару з докладним висвітленням її у векторі «Стан злочинності та засоби її попередження у сфері торгівлі людьми».

У форматі діалогу зі слухачами Юрій Довган окреслив сучасний стан інтенсивності скоєння протиправних вчинків у сфері торгівлі людьми на рівні області, регіону та країни. Доповідач підкреслив, що жертвами торгівлі людьми, також, на жаль, стають студенти, діти і загалом молодь.

При висвітленні проблеми Юрій Довган, використовуючи досвід перебування на стажуванні у США, охарактеризував специфіку діяльності американської поліції у цій темі і можливості використання зарубіжного досвіду на теренах України. Адже «Україна залишається країною постачання, транзиту та призначення для торгівлі людьми; від різних форм такого «бізнесу» постраждало понад 230 тис. українців, в т.ч. студентів», – зазначив доповідач. Також було роз’яснено сутність законодавства та профілактичної роботи поліції у взаємодії із ЗВО з попередження фактів торгівлі живим товаром.

Для використання кураторами у практиці виховної роботи у ЗВО Зоя Юрченко запропонувала таку поліграфічну продукцію: «Робота у країнах Європейського Союзу», «Безвіз: обирай безпеку працевлаштування у країнах ЄС», «Кожен постраждалий від торгівлі людьми має право на допомогу» та ін.

На завершення семінару декан факультету туризму, професор Володимир Великочій нагородив завідувача відділу доц. Лілію Романкову та керівника семінару доц. Зою Юрченко грамотами за плідну співпрацю відділу виховної та психолого-педагогічної роботи з факультетом туризму.