Онлайн-шахрайства в мережі Internet, шляхи їх уникнення

08.05.2024 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи у співпраці із старшим інспектором відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області капітаном поліції Назаром Клюфінським  відбулося просвітницько-профілактичне заняття зі студентами ІІ курсу факультету психології.

Мета проведення: ознайомлення із різновидами протиправних вчинків у соціальних мережах,  формування готовності протидіяти викликам інформаційної війни рф проти України; розширення уявлень слухачів щодо можливостей безпечного використання інтернет-послуг тощо.

Функції модераторів виконували: старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області капітан поліції Назар Клюфінський , завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доцент Лілія Романкова; методист вищої категорії, доцент Зоя Юрченко, провідні фахівці Сергій Петрошенко та Ірина Ониськів.

Назар Клюфінський, як провідний доповідач, докладно ознайомив присутніх з такими позиціями висвітлюваної теми:

• Основні вимоги інформаційної гігієни у кіберпросторі;
  • Характеристика типових видів шахрайств та як уникнути статусу їхньої жертви;
  • Презентація проєкту «Брама», розробленого Департаментом кіберполіції України щодо протидії російському окупанту в мережі Інтернет;
  • Як захистити бази особистих даних громадянина і якими є злочинні схеми використання цих даних;
  • Як безпечно користуватися Інтернет – банкінгом;
  • Як зберігати паролі;
  • Правила збереження особистих даних у Facebook та Telegram.

Виступ було переконливо ілюстровано презентаціями, а його зміст свідчив про динамічне зростання потужностей кіберполіції у її здатності гідно протистояти як підступності рф, так і внутрішній злочинності у соціальних мережах.

Присутні задавали питання й отримали на них вичерпні відповіді доповідачів.

У заході взяли участь 38 осіб.