Інфекційні захворювання: симптоми, поширення та профілактика в умовах війни

13 жовтня 2022 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося онлайн-заняття навчально-методичного семінару кураторів 2 курсу, магістрантів та аспірантів усіх навчальних структурних підрозділах університету (12 факультетів та 2 навчально-наукові інститути).
Захід відбувався на основі плідної взаємодії Івано-Франківського національного медичного університету, Європейської медичної асоціації студентів та навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Мета акції: популяризація науково обгрунтованої медичної інформації, профілактика захворюваності студентської молоді та науково-педагогічних працівників ЗВО, зміцнення мотивації на дотримання здорового способу життя в академічній спільноті університету; практичне оволодіння випускниками ІФНМУ навичками пропаганди науково обгрунтованих медичних знань у структурі фахових компетентностей майбутніх лікарів.
Учасникам семінару були запропоновані наступні питання:
1. Профілактика поширення інфекційних хвороб як запорука громадського здоров’я

Студентка 5-го курсу медичного
факультету ІФНМУ, керівник
Європейської медичної
студентської асоціації (ЕМSA)
Калужна Р. М.

2. Захворювання на COVID-19: стан поширення та особливості продовження кампанії вакцинації в Івано-Франківську

Студентка 5-го курсу медичного
факультету ІФНМУ, керівник
Європейської медичної
студентської асоціації (ЕМSA)
Калужна Р. М.

3. Методично-просвітницький контент навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи з питань заохочення до здорового способу життя, профілактики захворюваності, гігієни тощо.

Керівник семінару, методистка
вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент
Юрченко З.В.

Роксолана Калужна у своєму виступі запропонувала до уваги слухачів такі змістові блоки:
– Інфекція як предмет дослідження медичної науки. Інфекційні хвороби: загальна характеристика різновидів.
– Феноменологія імунітету. Види імунітету;
– Профілактика та лікування інфекційних захворювань;
– Вакцина та її типи;
– Спростування найпоширеніших фейків про вакцинацію від COVID-19;
– Підготовка до щеплення і нагляд після вакцинації.
У завершальній частині семінару було також заслухано наступні позиції другої частини плану заняття:
Методичний доробок навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи за проблематикою теми презентувала керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент Зоя Юрченко. Зокрема, у рубриці «На допомогу кураторам» можна ознайомитись з розробками наступної тематики:
1. «Правила профілактики кору»;
2. ПЕРЕЛІК наказів МОН та наказів інших ЦОВВ, нормативно-правових актів КМУ, Президента України, Верховної Ради України (кодексів, законів, постанов, указів,розпоряджень тощо) з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності;
3. «Алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій»;
4.«Навчання в умовах карантину: особливості та ресурс оптимізації»;
5. «Епідемія паніки: як припинити боятися коронавірусу»;
6. “COVID 19: ризики та захист”;
7. «Підозра на коронавірус: алгоритм дій»;
8. «Ваш найкращий захист – Ви самі»;
9. «Пережити карантин та зберегти сім’ю»;
10.«Твій дім – твоя фортеця опору пандемії»;
11. «Ізоляція» злості і управління емоціями: сім’я і карантин»;
12. «Сім’я на карантині: гавань миру чи пекло війни?»;
13. «Носіння медичних масок: головні помилки»;
14.»Обмеження по зонах в Україні: ефективність за умов дотримання»;

15. Перелік законів, пов’язаних з організацією та проведенням освітнього процесу в умовах карантину, пов’язаного з коронавірусною хворобою (COVID-19);
16. «Масковий режим: п’ять хибних міфів»;
17. «Як правильно мити руки: рекомендації ВООЗ та медиків»;
18. «Цікаві думки про здоров’я»;
19. «Профілактика емоційного вигорання: поради лікаря-психіатра»;
20. «Користування санітайзером: типові помилки»;
21. Відеолекторій з основ першої домедичної допомоги (Тимчасова зупинка кровотечі джутом САТ; Перша допомога при кровотечах; Основи першої медичної допомоги на полі бою. Ч.1.; Основи
першої медичної допомоги на полі бою. Ч.2.; Новини України «Як надати першу медичну допомогу й запустити роботу серця»);
22. «Як зберегти життєвий тонус під час воєнних дій: 6 кроків до психічного та фізичного здоров’я»;
23.«Травма свідка: як опанувати?»;
24.«Йодна профілактика: як захистити організм у випадку радіаційної аварії».
У заході, тема якого викликала неабиякий інтерес учасників, взяли участь представники навчальних структурних підрозділів університету.