Деякі особливості способу життя, звичних поведінкових реакцій та стереотипів здатні завдати непоправної шкоди вашому душевному здоров’ю і взаєминам з іншими людьми.
Спробуйте проаналізувати пропоновану інформацію під кутом самоаналізу і при потребі зверніться до психолога.
- Перфекціонізм
На перший погляд, це непогана якість, адже будь-яку справу перфекціоніст прагне виконати бездоганно, його цінять домашні і колеги. Але часом перфекціоністи ставлять перед собою надмірні завдання, а відтак їх можуть переслідувати надмірна тривожність, страх невдачі, невиправданої довіри, завищені вимоги щодо себе.
- Низька фізична активність
Фізичні навантаження потрібні не лише для стрункості фігури, але і для психічного здоров’я. Спортивні, фізичні навантаження сприяють виробленню ендорфінів, попереджують депресії, тривожність, зміцнюють стресостійкість.
- Залежність від соціальних мереж
Тривале перебування у соцмережах викликає тривожність, псує настрій, провокує заздрість до чужого життя, сумніви у власній значущості та зниження самооцінки.
- Недосипання
Звичка жертвувати сном на потреби навчання, роботи, перегляд серіалів вкрай негативно позначається на психічному здоров’ї. Так, 90 % пацієнтів з депресією скаржиться на безсоння, брак нічного відпочинку не дозволяє відновитися тілу і мозку, подолати наслідки стресу і т.п.
- Постійно про щось шкодувати
Щоб не було (втрата відносин, можливостей, коштів…) – постійні думки про це мають руйнівний вплив на психіку. Не варто постійно «застрягати» у минулому, «пережовуючи» власні помилки, які вже не виправити. Так можна спровокувати безліч психічних розладів і фізичних недуг.
- Життя без самоіронії і почуття гумору
Деякі люди, припустивши похибку, замість того, щоб посміятися і «відпустити» ситуацією починають займатися самокопанням, відчувають тривалий час сором або провину. Проте самоіронія, сміх, почуття гумору у ставленні до життєвих ситуацій корисні для фізичного здоров’я і психіки.
Ставлення з позитивом придушує вплив гормонів стресу на користь виробленню ендорфінів – гормонів щастя і задоволення.
- Гризти нігті
Людина не усвідомлює і не помічає, що з’їла ніготь і дісталася до «м’яса». Цей процес є мимовільним і повторювальним, який спотворює руки.
Щоб опанувати звичку, тримайте руки у чистоті, вбирайте їх у рукавички, нанесіть на нігті неприємну на смак речовину(або крем), регулярно робіть манікюр.
- Ховати погляд
Ця звичка може сприйматись як відсутність впевненості, неповага, індикатор брехні або грубість. Дивитись в очі – знак поваги. (хоча треновані люди, з акторськими здібностями здатні брехати, дивлячись прямо вам у вічі).
Для початку дивіться на верхню частину носа, губ, щелепи, і людина не зрозуміє, що ви не дивитеся прямо в очі.
При рукостисканні на декілька секунд зазирніть в очі – для встановлення початкового контакту.
За онлайн-зв’язку тримайте камеру вгорі для долучення до розмови й очима.
- Занадто квапливе мовлення
По-перше, вас не зрозуміють, запропонують повторити, відтак – це нетактовно, без поваги до співбесідника.
Отже, коли нервуєте, зробіть декілька вдихів перед відповіддю; тренуйтеся промовляти текст вдома, запишіть себе і переконаєтесь, що повільно і чітко вимовляєте кожне слово.
- Постукування ногою
Оточуючі сприймають це як ознаку роздратування або нетерпіння, небажання вас вислухати. Тому, якщо немає можливості встати і походити під час розмови, щільно притисніть ноги до підлоги або схрестіть їх.
- Торкання волосся
Це нервова звичка, яка заспокоює, а саме: зачісування за вуха, накручування на палець, пригладжування.
Усвідомте наявність цієї нав’язливої звички, порахуйте кількість торкань волосся на день і заохочуйте себе до її зменшення.
- Хрустіти пальцями
Це – нервова звичка як ефективний спосіб знизити стресовплив. Вона дратує оточуючих і у перспективі – знижує силу руки. Тому підтримуйте руки здатними до малювання, вишивання, плетіння або просто тримайте в руках ручку.
- Торкатися обличчя
Ця звичка може свідчити про невпевненість або прагнення щось приховати.
Спробуйте тримати, скажімо, ручку, уявляйте, що на руках – небезпечні мікроби.
- Жувати або смоктати ручку
Звичка з’являється у дитинстві, шкодить зубам і репутації.
Тому використовуйте для записів клавіатуру комп’ютера або телефону, обирайте ручки, які важко жувати, обмотайте їх ізоляційною стрічкою. Замініть ручку на моркву, горіхи, насіння, аби опанувати свою оральну фіксацію.
- Стискання зубів
Стискання, скрипіння зубами при хвилюванні можна нейтралізувати за допомогою декількох вдихів і розслаблення м’язів обличчя.
Пам’ятайте, що дотримання правил етикету, прагнення позбутися негативних життєвих звичок не є прерогативою лише королівських династій, шляхти і дипломатів. Гарні манери сприятимуть вашій кар’єрі, успіху в осіб протилежної статі та підвищать якість спілкування кожної пересічної людини.