22 жовтня 2024 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося онлайн-заняття просвітницько-інформаційного семінару для студентів 1-го курсу факультету іноземних мов на тему «Актуалізація адаптивного потенціалу першокурсників у векторі національно-патріотичного виховання студентів».
Функції модераторів заняття виконували завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доц. Лілія Романкова, методист вищої категорії, доц. Зоя Юрченко, провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Сергій Петрошенко та провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Ірина Ониськів.
Студентів-першокурсників було ознайомлено з історією становлення та розвитку, традиціями нашого університету, який стабільно посідає лідерські місця за рейтингами серед закладів вищої освіти Прикарпаття та України.
Також аудиторія з інтересом сприйняла інформацію про професорсько-викладацький склад кафедр, керівництво, традиції і досягнення факультету іноземних мов. Слухачі отримали для роздумів й врахування у віднедавна розпочатому студентському житті положення і норми корпоративної культури як регулятора взаємин партнерів освітнього процесу, а також отримали інформацію про те, яку допомогу упродовж навчання в університеті їм можуть надавати працівники навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, а саме:
– проведення тематичних бесід, просвітницько-профілактичних та інформаційних семінарів зі студентами;
– проведення анонімних психологічних тестувань (індивідуальних, групових) на професійну спрямованість, визначення здібностей і обмежень;
причин особистісних та групових конфліктів, причин невдоволення навчанням в університеті;
– отримання інформації про права та обов’язки студентів;
– психологічні консультації за різноманітною проблематикою, пам’ятки з актуальних питань.
Студентів було попереджено про неприпустимість порушень вимог комендантського часу, інших законодавчих норм, запроваджених для громадян України в умовах воєнного стану.
Заняття супроводжувалося змістовною презентацією.
Слухачами було висловлено побажання й надалі продовжувати брати участь у таких навчальних заняттях.
Фахівці лабораторії відповіли на питання студентів та отримали від них схвальну оцінку заходу. Загалом до заходу долучився 101 студент факультету.