Поетичний текст – фактор посилення національно-патріотичного виховання за умов війни

07 листопада 2024 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося заняття семінару кураторів 1-х курсів, аспірантів, магістрантів на тему «Поетичний текст – фактор посилення національно-патріотичного виховання за умов війни». Захід відбувся в рамках перманентної реалізації в університеті циклу акцій національно-патріотичної спрямованості. Онлайн-зустріч була присвячена обговоренню таких питань:

  1. Патріотичне виховання здобувачів загальної середньої та вищої освіти засобами поетичного тексту

Директорка навчально-наукового Інституту

українознавства Прикарпатського національного

університету імені Василя Стефаника,

кандидатка філологічних наук, доцентка

кафедри української мови факультету філології                  Ґрещук В.В.

  1. Про стан виконання завдань циклу просвітницько-інформаційних семінарів, проведених для студентів 1-х курсів за темою «Актуалізація адаптаційного потенціалу першокурсників у векторі національно-патріотичного виховання студентів» у навчальних підрозділах університету (жовтень 2024 р.).

Завідувачка навчально-виробничої лабораторії

виховної та психолого-педагогічної роботи,

доцентка, кандидатка психологічних наук                           Романкова Л.М.

Керівник семінару кураторів, доцентка,

кандидатка психологічних наук,

методистка вищої категорії                                                   Юрченко З.В.

Валентина Грещук розпочала спілкування з аудиторією, зосередивши увагу на поняттях «патріотизму», «патріотичного виховання» та на завданнях педагогів у формуванні патріотичних компетентностей у здобувачів загальної середньої та вищої освіти. Основний акцент доповідачка зробила на необхідності посилення патріотичного виховання та громадянської позиції молоді за умов війни з російським рашизмом.

Валентина Грещук поділилася досвідом роботи, напрацюваннями щодо патріотичного виховання молоді засобами своїх поетичних текстів, використовуючи власний творчий доробок: поезії зі збірки «Ми зустрінемось там, де не буде війни…» та ті, які ще готує до видання наступної збірки. Виступ ефектно підсилювали відеоролики, барвисті презентації, музичний супровід, декламування віршів студентами та провідними фахівцями навчально-наукового Інституту українознавства. Слухачі мали можливість ознайомитися із поетичною творчістю  Валентини Грещук та методикою її роботи. Про це засвідчують численні відгуки від шанувальників її творчості під час різноманітних зустрічей, заходів на відзначення знакових для України та університету подій, дат, а також подяки військовослужбовців ЗСУ, відгуки колег та вихованців-студентів тощо.

Пропонуємо більш докладно ознайомитися з авторськими матеріалами доповідачки у рубриці «Скарбниця психолого-педагогічного досвіду», вміщеному за результатами співпраці на сайті лабораторії: vvppr.pnu.edu.ua.

У завершальній частині онлайн-зустрічі Зоя Юрченко ознайомила слухачів з підсумками проведення циклу просвітницько-інформаційних семінарів для студентів усіх факультетів та інститутів університету. Так, усі завдання щодо виховного впливу на студентів проведених акцій, виконано, підсумки презентовані у рубриці «Звіти» на сайті лабораторії, 95% слухачів у режимі зворотнього зв’язку  оцінили зміст отриманої інформації на рівні 5 балів (за 5-бальною шкалою).

Зоя Юрченко подякувала заступникам з виховної роботи, кураторам академгруп 1-го року навчання за ефективну взаємодію та організацію .

У семінарі взяли участь 53 слухача.