25 жовтня 2024 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося онлайн-заняття просвітницько-інформаційного семінару для студентів 1-го курсу факультету фізичної культури та спорту.
Функції модераторів заняття виконували завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доцентка Лілія Романкова, методистка вищої категорії, доцентка Зоя Юрченко, провідні фахівці цієї ж лабораторії Сергій Петрошенко та Ірина Ониськів.
Студентів-першокурсників було ознайомлено з історією становлення та розвитку нашого університету, який стабільно посідає лідерські місця за всеукраїнськими та міжнародними рейтингами серед закладів вищої освіти України. Також майбутні спортсмени з інтересом сприйняли інформацію про професорсько-викладацький склад кафедр, керівництво, традиції і досягнення університету та факультету фізичного виховання та спорту. Першокурсники отримали для роздумів й врахування у розпочатому студентському житті інформацію про положення і норми корпоративної культури як регулятора взаємин викладачів, керівництва, студентського активу і студентів, а також отримали уявлення про те, яку допомогу упродовж їхнього навчання в університеті їм будуть надавати працівники навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, а саме:
– забезпечення студентів корисною інформацією в рамках проведення для них тематичних бесід, просвітницько-профілактичних та інформаційних семінарів (зокрема, як адаптуватися до умов вищої школи, про права та обов’язки студента та загалом про правове регулювання взаємин учасників освітнього процесу, про Статут університету, Кодекс доброчесності, про історію і сучасність університету та обраного для навчання факультету/інституту, про конституційний обов’язок із захисту Батьківщини, особливості навчання та поведінки за умов воєнного стану, про актуальність наявності у фахівця міцної громадянської позиції та патріотичної спрямованості;
– проведення психологічної діагностики студентів усіх факультетів та інститутів університету на визначення їхньої професійної спрямованості, рівня здібностей та обмежень, причин внутрішньоособистісних конфліктів, конфліктів у студентських групах, причин невдоволення навчанням або академічної неуспішності тощо. Результати діагностики на основі використання різноманітних тестів дозволяють попередити розчарування студентів у навчанні, виявити ресурси для їхнього саморозвитку, самоудосконалення, відкоректувати самооцінку студента в напрямку її об’єктивності та забезпечувати адресну психологічну допомогу на реальні запити студентів;
– підтримка психологічного здоров’я студентів (в т.ч. з врахуванням умов війни) здійснюється фахівцями-психологами, які працюють в лабораторії, шляхом надання психологічних консультацій (рубрика сайту: «На допомогу здобувачам освітніх послуг» підрубрика «Консультативна робота»);
– також студенти можуть отримувати корисний інформаційний контент з рубрики «Нормативні документи» підрубрики «Безпечність освітнього процесу», «Організація навчального процесу в умовах воєнного стану», «Абетка безпеки», «Національно-патріотичне виховання студентської молоді»; рубрики «Події», «Анонси», «Діяльність» підрубрика «Навчально-виховні семінари для студентів 1-3-х курсів».
Пропозиції, побажання, запити студент може надсилати на електронну скриньку лабораторії vvppr@pnu.edu.ua
Студентів було попереджено про неприпустимість порушень вимог комендантського часу та інших законодавчих норм запроваджених для громадян України в умовах воєнного стану. Заняття супроводжувалося презентацією. У завершальній частині акції студенти відзначили важливість отриманої ними інформації, а також наголосили на необхідності продовження надання їм систематичної підтримки на етапі їхньої адаптації до умов ЗВО. Студентів додатково було спрямовано на ознайомлення зі студентським путівником на сторінці сайту університету «Студентський путівник».
Фахівці лабораторії відповіли на питання студентів та отримали від них схвальні оцінки заходу. Загалом до заходу долучились 39 студентів факультету.