20 лютого 2024 р. на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося чергове заняття з циклу інформаційно-просвітницьких акцій національно-патріотичної спрямованості для студентів усіх навчальних структурних підрозділів університету. Заходи проводяться на виконання розпорядження ректора №33-р від 16 лютого 2024 р. та у рамках реалізації Комплексно-цільової програми національно-патріотичного виховання студентів у діяльності університету, затвердженої Вченою радою університету 27 вересня 2023 р.
Зустрічі зі студентами передбачають такі цілі і завдання:
– забезпечення системності національно-патріотичного виховання студентської молоді;
– патріотична консолідація освітянської громади університету за принципом єдності фронту і тилу;
– формування студента не тільки як носія професійних компетентностей, але й як громадянина-патріота;
– надання студентам можливості безпосередньої комунікації з військовими ветеранами для ознайомлення із бойовим досвідом, їхніми порадами, які варто врахувати у власному життєвому сценарії;
– профілактика шкідливого впливу ІПСО, пропагандистських фейків, кампаній дезінформації з боку рф на свідомість української молоді;
– надання працівниками лабораторії методичної допомоги наставникам молоді в оволодінні найбільш ефективними формами і методами національно-патріотичного виховання в умовах ЗВО (на рівнях навчального структурного підрозділу, кафедр, академгрупи, індивідуальної взаємодії).
Заняття проводилося працівниками лабораторії для студентів факультету психології в оффлайн форматі. На зустріч зі студентами було запрошено Богдана Рожелюка – офіцера ЗСУ. В межах теми «Особливості комунікації з військовослужбовцями» обговорювались такі питання:
- Особливості спілкування з ветеранами війни у родинному колі, за місцем роботи, навчання тощо.
- Психологічна підготовка військових до виконання бойових задач в екстремальних обставинах війни.
- Навчання цивільного населення (домедичне, військове, безпекове) як обов’язкова запорука адаптації та мобілізації за умов війни.
- Психологічна реабілітація військових ветеранів як умова повернення до повноцінного життя.
Про інтерес аудиторії до отриманої інформації свідчила велика кількість питань від слухачів до ветерана. Цікавило, які емоції переживає людина у бойових умовах, про ступінь і зону відповідальності командира, яка допомога від тилу є наразі найбільш актуальною, як готувати себе до ефективності у статусі військовослужбовця тощо.
У зустрічі брали участь студенти, куратори, заступники з виховної роботи – загалом 123 особи.
All-focus