30 листопада 2023 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося розширене онлайн-заняття навчально-методичного семінару-наради для кураторів 1-3-х курсів, заступників з виховної роботи, аспірантів, магістрантів усіх навчальних підрозділів університету.
Тема заходу «Особливості дотримання здорового способу життя (ЗСЖ) за умов війни та можливості формування навичок ЗСЖ у студентської молоді».
Функції модераторів виконували завідувачка лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидат психологічних наук, доц. Лілія Романкова, методистка вищої категорії, керівниця навчально-методичного семінару кураторів, кандидат психологічних наук, доц. Зоя Юрченко та провідний фахівець лабораторії Сергій Петрошенко.
Формат проведення заходу: онлайн.
Програма семінару-наради передбачала заслуховування та обговорення наступних виступів:
1. Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) або що не треба робити, аби жити довго і щасливо
Аравіцька М.Г. – кандидат медичних наук, доцент кафедри терапії,
реабілітації і морфології.
2. Презентація методичної розробки «Перелік матеріалів, рекомендованих МОН України для забезпечення заходів з національно-патріотичного виховання у закладах освіти (витяг з додатку до листа МОН України від 24.08.2023 р. № 1/12702-23 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/24 н.р.»)»
Юрченко З.В. – керівник семінару, доцент, кандидат психологічних наук,
методист вищої категорії.
3. Огляд нормативних документів та особливості щомісячної звітності лабораторії, навчальних підрозділів з питань національно-патріотичного виховання
Романкова Л.М. – завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної
та психолого-педагогічної роботи, доцент, кандидат психологічних наук.
Виступ Марії Аравіцької було присвячено докладному аналізу таких аспектів:
– фізична активність і харчування як гаранти здоров’я людини;
– скільки коштує бути здоровим?;
– від чого помирають українці?;
– молодість дається всім, старість – обраним;
– основні види «неправильного» способу життя;
– комплекс заходів модифікації стилю життя;
– гіподинамія; загроза ранньої смерті від сидячого, малорухливого способу життя;
– норми фізичної активності.
Сприйняття слухачами інформації посилювалась контентом кольорових презентацій, прикладами з медичної практики доповідачки, з досвіду взаємодії Марії Аравіцької як куратора зі студентами та її поінформованості про студентське життя.
Зоя Юрченко стисло охарактеризувала матеріали чергової методичної розробки лабораторії на допомогу кураторам, заступникам з виховної роботи у питаннях здійснення національно-патріотичного виховання студентів. Більш розлого з такими рекомендаціями можна ознайомитись у рубриці «Національно-патріотичне виховання студентської молоді» на сайті лабораторії (https://vvppr.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/129/2023/11/metodychne-zabezpechennia-natsionalno-patriotychnoho-vykhovannia.pdf) .
Лілія Романкова звернула увагу на необхідність ознайомитись із новим поповненням сайту контекстом нормативної документації, що стосується виховної та психолого-педагогічної роботи у ЗВО. Також здійснено моніторинг реалізації Комплексно-цільової програми національно-патріотичного виховання у діяльності університету як на рівні лабораторії, так і на рівні навчальних підрозділів наголошено на важливості, своєчасності надання щомісячної звітності від закладу для МОН України.
У прикінцевій частині заходу слухачі поставили питання доповідачам, отримали на них відповіді та дякували за якісно проведену акцію.
Загалом слухачами семінару були 53 особи.