Надання домедичної допомоги. Алгоритм дій

20 квітня 2023 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи згідно з розпорядженням ректора № 39-р від 03.04.2023 року «Про проведення інформаційно-просвітницьких семінарів зі студентами 1-х курсів» продовжено цикл інформаційно-просвітницьких акцій з домедичної підготовки. Зі студентами 1-го курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин була розглянута тема: «Надання домедичної допомоги. Алгоритм дій».

Функції модераторів онлайн-семінару виконували завідуюча навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доц. Романкова Л.М., методист вищої категорії, доц. Юрченко З.В.; студентка 5-го курсу медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, волонтер, учасниця студентської організації «Європейська медична студентська асоціація», Фамуляк С.А.

Технічну підтримку та облік відвідування забезпечував провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Петрошенко С.І.

Формат проведення: онлайн-платформа Google meet.

Просвітницькі акції організовувались і проводяться на засадах партнерської угоди між навчально-виробничою лабораторією виховної та психолого-педагогічної роботи із медичним факультетом ІФНМУ (заступник декана з виховної роботи, доц. Процик А.Л.) з долученням студентів – майбутніх медиків, які є активістами студентської організації «Європейська медична студентська асоціація» (керівник:  студентка 5-го курсу медичного факультету ІФНМУ Калужна Р.М.).

Так, тему «Домедична допомога в екстрених ситуаціях» для студентів 1-го курсу факультету природничих наук у форматі «рівний рівному» презентував студент 4-го курсу медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, волонтер, учасник студентської організації «Європейська медична студентська асоціація», Мосій Олександр-Василь Васильович. Зміст виступу передбачав наступні блоки:

1.Поняття про домедичну допомогу та історія її виникнення в мед практиці;

2. Значення оволодіння елементарними медичними знаннями цивільним населенням за умов воєнного стану в Україні;

3. Домедична допомога в екстремальних ситуаціях (опіки, загальне переохолодження та відмороження, утоплення, удушення, непритомність):

3.1.Термічні опіки. Опіковий шок;

3.2. Клініка при опіках;

3.3. Домедична допомога при опіках;

3.4. Загальне переохолодження. Домедична допомога при загальному переохолодженні;

3.5. Відмороження. Домедична допомога при відмороженні;

3.6. Утоплення. Види утоплення;

3.7. Домедична допомога при утопленні;

3.8. Удушення. Види удушення;

3.9. Домедична допомога при переломах. Прийом Геймліха;

3.10. Непритомність. Причини та стадії непритомності;

3.11. Домедична допомога при непритомності.

4. Висновки та відповіді на питання слухачів.

Заняття супроводжувалось ґрунтовно розробленою презентацією. Доповідач і фахівці лабораторії відповіли на питання присутніх і отримали їх схвальну оцінку. Студенти проявили інтерес до тематики заняття та висловили бажання пройти оффлайн-курс з даного напряму підготовки на платформі Івано-Франківського національного медичного університету. Загалом у заході прийняли участь 7 студентів.