Дотримання режиму сну та раціонального харчування як запорука здоров’я

24 лютого 2023 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи згідно розпорядження ректора № 20-р від 06.02.2023 р. «Про проведення інформаційно-просвітницьких семінарів зі студентами 2-го курсу» проведено інформаційно-просвітницький семінар для студентів 2-го курсу Навчально-наукового інституту мистецтв. Тема заняття: «Сон та раціональне харчування як складові здорового способу життя».

Функції модераторів виконували  завідуюча навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доц. Романкова Л.М., методист вищої категорії, доц. Юрченко З.В., студентка медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, Дутчин Н.Р.

Технічну підтримку та облік відвідування забезпечував провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Петрошенко С.І.

Заняття розроблялось і проводилось в межах циклу акцій у підрозділах університету на засадах партнерської співпраці фахівців навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи зі студентською організацією «Європейська медична студентська асоціація», зокрема, її членами – студентами ІФНМУ.

Мета заходу:

• Популяризація науково обґрунтованих медичних знань щодо здорового способу життя;
  • Характеристика режиму сну та харчування як складових здорового способу життя;
  • Формування у студентів обізнаності щодо навичок організації нічного відпочинку та корисного для організму харчування;
  • Зміцнення відповідальності за власне здоров’я.

Змістові блоки заняття висвітлювали наступні питання:

• Здоровий організм як цілісна психосоматична структура людини;
  • Поняття про здоровий сон;
  • Показники та характеристики оптимально корисного харчування для відновлення психофізіологічного ресурсу організму;
  • Можливість здорового харчування у контексті особливостей студентського життя;
  • Негативні наслідки недотримання режиму нічного відпочинку та систем людини;
  • Найбільш типові негативні звички щодо режиму відпочинку і харчування сучасної молоді.

Заняття супроводжувалось ґрунтовно розробленою презентацією. Доповідач і фахівці лабораторії відповіли на питання присутніх і отримали їх схвальну оцінку. Загальна кількість присутніх – 43 особи.