Профілактика кібербезпеки в умовах воєнного стану

06 грудня 2022 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи у співробітництві із Службою безпеки України відбулося просвітницько-профілактичне семінарське заняття для студентів 2 курсу факультету іноземних мов.

Тема заняття – «Основи знань з кібербезпеки – студентам факультету іноземних мов».

Функції модераторів заходу виконували:
– Завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Романкова Л.М.
– Керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент Юрченко З.В.
– Провідні фахівці Петрошенко С. І. та Костюк А. М.

Для проведення заходу був запрошений інспектор відділу з боротьби з кіберзлочинами СБУ, капітан Клюфінський Н.Я.

Назар Клюфінський, як провідний доповідач, докладно ознайомив присутніх з такими позиціями висвітлюваної теми:

• Основні вимоги інформаційної гігієни у кіберпросторі;
  • Характеристика типових видів шахрайств та як уникнути статуса їхньої жертви;
  • Презентація проєкту «Мрія», розробленого Департаментом кіберполіції України щодо протидії російським загарбникам;
  • Як захистити бази особистих даних громадянина і якими є злочинні схеми використання цих даних;
  • Як безпечно користуватися банкоматом;
  • Як зберігати паролі;
  • Правила збереження особистих даних у Facebook.

Виступ було переконливо ілюстровано презентаціями; зміст виступу свідчив про динамічне зростання потужностей кіберполіції у її здатності гідно протистояти підступності рф так і внутрішній злочинності у соціальних мережах.

Тема заняття забезпечувала запити студентів та викликала жвавий інтерес слухачів, зокрема, доповідач надав ґрунтовні відповіді на низку питань від аудиторії. За бліц-опитуванням другокурсників захід отримав позитивну оцінку.

У семінарі взяли участь 69 студентів.