Основні вимоги інформаційної гігієни в кіберпросторі

30.11.2022, 01.12.2022, 07.12.2022, 08.12.2022 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи у співпраці зі Службою Безпеки України  відбувся цикл просвітницько-профілактичних занять зі студентами та занять навчально-методичного семінару кураторів 1-3 курсів, магістрантів та аспірантів усіх навчальних структурних підрозділів університету (12 факультетів та 2 навчально-наукові інститути).

Мета проведення: ознайомлення із різновидами протиправних вчинків у соціальних мережах,  формування готовності протидіяти викликам інформаційної війни рф проти України; розширення уявлень слухачів щодо можливостей безпечного використання інтернет-послуг тощо.

Цільові групи: куратори 1 – 3-х курсів, аспіранти, магістранти, студенти та заступники з виховної роботи педагогічного факультету, факультету туризму, навчально-наукового юридичного інституту, економічного факультету, студенти – практиканти з факультету психології та навчально-наукового юридичного інституту, які проходять практику на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи.

Функції модераторів виконували: інспектор відділу боротьби із кіберзлочинами СБУ, капітан поліції Назар Клюфінський, завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доцент Лілія Романкова; методист вищої категорії, доцент Зоя Юрченко, провідні фахівці Сергій Петрошенко та Анна Костюк.

Формат проведення: онлайн-платформа Google Meet, офлайн.

Учасникам акції на розгляд та осмислення пропонувався такий план:

1. Кіберзлочинність в умовах війни: різновиди, динаміка та регіональні особливості

Інспектор відділу з боротьби з

кіберзлочинами СБУ, капітан

Клюфінський Н.Я.

1. Презентація нової рубрики «Абетка безпеки» на сайті навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи

Завідувачка навчально-

виробничої лабораторії виховної

та психолого-педагогічної

роботи, кандидат психологічних

наук, доцент Романкова Л.М.;

Керівник семінару, методистка

вищої категорії, кандидат

психологічних наук, доцент

Юрченко З.В.

Назар Клюфінський, як провідний доповідач, докладно ознайомив присутніх з такими позиціями висвітлюваної теми:

• Основні вимоги інформаційної гігієни у кіберпросторі;
  • Характеристика типових видів шахрайств та як уникнути статуса їхньої жертви;
  • Презентація проєкту «Мрія», розробленого Департаментом кіберполіції України щодо протидії російським загарбникам;
  • Як захистити бази особистих даних громадянина і якими є злочинні схеми використання цих даних;
  • Як безпечно користуватися банкоматом;
  • Як зберігати паролі;
  • Правила збереження особистих даних у Facebook.

Виступ було переконливо ілюстровано презентаціями, а його зміст свідчив про динамічне зростання потужностей кіберполіції у її здатності гідно протистояти як підступності рф, так і внутрішній злочинності у соціальних мережах.

Лілія Романкова та Зоя Юрченко ознайомили слухачів із призначенням новоствореної рубрики на сайті лабораторії «Абетка безпеки» для студентів та кураторів.

Присутні задавали питання й отримали на них вичерпні відповіді доповідачів.

У заходах взяли участь 132 особи.