Фізична активність і харчування як гаранти здоров’я людини

17 лютого 2022 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося онлайн-заняття навчально-методичного семінару кураторів 3-х курсів, аспірантів усіх структурних підрозділів університету на тему «Фізична активність і харчування як гаранти здоров’я людини».

Функції модераторів виконували завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Л.М. Романкова та керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент З.В. Юрченко.  Захід проводився на онлайн-платформі google meat.

Облік відвідування слухачами заходу та технічне забезпечення здійснював провідний фахівець навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Петрошенко С.І.

Учасникам семінару були запропоновані на розгляд і обговорення наступні питання:

1. Фізична активність і харчування як складові здорового способу життя. Доповідає: кандидат медичних наук, доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії, Аравіцька М.Г.
  2. Методичний потенціал відеоконтенту для організації просвітницької діяльності куратора з проблем здорового способу життя серед студентів. Доповідає: керівник семінару, методистка вищої категорії, кандидат психологічних наук, доцент Юрченко З.В.

Марія Аравіцька у своїй доповіді зробила акцент на таких змістових складових теми доповіді:

• основні фактори забезпечення здоров’я та тривалості життя як обов’язкових умов якості життя;
  • головні причини передчасної смерті;
  • основні різновиди «неправильного» способу життя;
  • негативні наслідки порушень харчування;
  • комплекс заходів з модифікації стилю життя (за програмою ВООЗ CINDI);
  • піраміда раціональної організації харчування;
  • тарілка здорового харчування;
  • синдром ранньої «сидячої смерті» як наслідок гіподинамії;
  • синдром «текстової» шиї;
  • норми фізичної активності за ВООЗ;
  • можливості тривалості здорового життя;
  • раціональне харчування і фізична активність у структурі вимірів життєвого успіху.

Зоя Юрченко актуалізувала увагу слухачів стосовно доцільності використання в онлайн-форматі академічної комунікації зі студентами методичного потенціалу відеоконтенту. Так, для формування свідомого ставлення студентів до збереження здоров’я помічною буде тематична добірка відеосюжетів, створена на базі лабораторії та результати інтернет-розвідок кураторів. З тематикою відповідних відеоматеріалів можна ознайомитись на сайті лабораторії у рубриці «На допомогу кураторам».

У завершальній частині акції слухачі мали можливість отримати від доповідачів відповіді на поставлені питання та висловити оцінку (одностайно позитивну) прослуханому інформаційному контенту. Загалом у заході взяли участь 19 осіб.