Сучасний кіберпростір і злочинність: як уникнути протиправної співучасті і не стати жертвою

20 квітня 2021 року на базі навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи відбулося заняття профілактично-просвітницького семінару на тему «Запобігання залученню здобувачів освіти до протиправної діяльності у кіберпросторі» для студентів 3 курсу факультету природничих наук.

Функції організаторів та модераторів виконували: завідувач навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, доцент Лілія Романкова; методист вищої категорії, доцент Зоя Юрченко та провідний фахівець Сергій Петрошенко.

Мета акції: ознайомити студентів з поняттям кіберзлочинності, видами та характеристиками кіберзлочинів, надання рекомендацій щодо захисту від кібершахрайства, попередження ризиків залучення студентської молоді до кіберзлочинності та відповідальності за скоєння кіберзлочинів згідно законодавства.

Роз’яснення теми здійснювалось за такими змістовими блоками (з використанням презентації):

• Кіберзлочинність в усіх її проявах: види, наслідки та способи боротьби.
  • Піратство як різновид кіберзлочинів в Україні.
  • Кіберполіція в Україні.
  • Міжнародна класифікація кіберзлочинів.
  • Як вберегтись від кібершахрайства.
  • Правова відповідальність за кримінальні правопорушення у сфері використання комп’ютерів та комп’ютерної мережі.

Для переконливості контенту було також використано відеосюжети, які переглядались слухачами у завершальній частині заняття.

В акції взяли участь 5 студентів.