Правова просвіта студентів: законодавче регулювання шлюбних відносин

19-20 листопада 2019 року модератори відділу виховної та психолого-педагогічної роботи доцент, керівник семінару кураторів, методист Зоя Юрченко та методист Ірина Ониськів провели заняття просвітницько-виховного семінару правопрофілактичної спрямованості на тему «Законодавче регулювання шлюбних відносин» для студентів 3 курсу педагогічного факультету.

Активну участь у підготовці та проведенні заняття брали старшокурсники Навчально-наукового юридичного інституту Олексій Писарчук, Юрій Угриновський, Юліана Костан та Вікторія Яшан.

Тема семінару особливо важлива для студентів (переважно студенток) педагогічного фаху, оскільки частина з них або вже створили сім’ї, або найближчим часом укладатимуть шлюб.

Зміст виступів співдоповідачі презентували за такими векторами обговорення проблеми:

– основні джерела шлюбного законодавств в Україні;

– порядок укладення шлюбу;

– права і обов’язки подружжя;

– відмінності законодавчо укладеного шлюбу від цивільного та церковного;

– шлюбний контракт;

– фіктивний шлюб;

– розлучення як правова процедура;

– важливість відповідального ставлення до укладання шлюбу та правової обізнаності у шлюбних питаннях.

Виступи доповідачів ілюструвалися прикладами з юридичної практики, статистичними даними, інформацією про особливості студентського шлюбу та порядку проживання подружжя  студентів у гуртожитку тощо.

Студенти педагогічного факультету виявили велику зацікавленість до теми, поставили багато питань правового характеру.